תפריט סגור

רובי ונונו: המכונות מנקות את העיר שלכם

רוברט ונונו

ג’אנגו – ג’ט היא מכונת טיאוט קטנה אשר מנקה באיזורים צרים, איפלו מתחת לספסלים ובעלת עלויות אחזקה מאוד נמוכות ביחס לכלים אחרים בתחום.
המכונה מכילה מערכת מחזור מים ומטפסת על מדרכות בגובה עד 20 סנטימטר. למכונה מספר פונקציות ובמידת הצורך אף הופכת למכסחת דשא, מכונה להשקייה ועוד.
מכונה זו כמו רבות אחרות מיובאת באופן בלעדי על ידי חברת ר.ג.א. אשר נמצאת בבעלות רובי ונונו (מר רוברט ונונו).
החברה מייבאת ומשווקת מכונות ניקוי נוספות שאינן מזהמות את הסביבה ואינן מרעישות ומתאימות לעבודה בעיר גם במקומות עם נגישות נמוכה.
בין המכונות החדישות ישנה מכונת הSL140 של חברת BROCK הגרמנית אשר מגיעה עם מתקן שטיפה על גג הרכב ופותרת את בעיית איסור השימוש במפוחים תוך כדי רענון המדרכה. בנוסף מייבאת החברה מכונה מתוצרת CAMAR המיועדת לקרצוף ולחידוש, לדברי החברה המכונות חסכוניות יותר בסולר, מזהמות פחות , שקטות יותר ומיוצרות מהחומרים הטובים והאיכותיים ביותר בשוק.

רובי ונונו
רובי ונונו

מתישהו בין בוקר לצהריים נותרים עוד מספר מצומצם של רחובות לנקות.
רובי ונונו מצטט את העובד שלו: “עם האוטו הקודם, עד עכשיו לא הייתי עושה אפילו חמישית מהעבודה” אומר לו יוסי ובודק כמה מים נותרו לו במיכל דרך חיווי בקופסת הפיקוד.
כשהוא מלא, מיכל המים מנירוסטה מכיל 750 ליטר. ביום עבודה העובדים לרוב ממלאים פעמיים – שלוש את המיכל מאפס למאה.
ברחובות הראשיים כשהעובדים מפעילים את היונק והמברשות זה צורך יותר מים מגרניק כי זה מים נטו וגרניק עובד על אוויר ומים.
בצהרי היום, במרכז המסחרי ההומה של מרום נווה התנועה של משאית הטיאוט הופכת קשה יותר וכך גם העבודה עם הגרניק, בין המון העוברים והשבים יוסי העובד של ר.ג.א חברתו לש רובי ונונו מחליט להפסיק את עבודת הגרניק ועובר לניקוי עם מים במברשות ובפתחי היניקה בלבד.
מייג’ור העוזר של יוסי עולה אל הקבינה.
על כל שמות הרחובות ברשימה שעל דף הנייר של יוסי עובר פס “הרכב החדש הזה מוכיח את עצמו ומכל מצב הוא שואב וסוחף אליו את כל הליכלוך שיש ברחובות. אנחנו משאירים את הרחובות נקיים בסופו של דבר.
המיכל נפרק ובסוף היום באתר חירייה בהטייה לאחור. עבודת הניקיון היא עניין סיזיפי ומעולם לא נגמרת טוב. טוב שמגיעה מנוחת חג.