תפריט סגור

רובי ונונו : פחים בצורות של חיות בפארקים ובגינות של י-ם

רובי ונונו

רובי ונונו -רוברט ונונו מעלה טענה כי אחד הדברים החשובים על ידי תושבי העיר הוא שראש העיר והעירייה דואגת להם..

בין אם זה למצא סידורי חנייה, בין אם זה ליצור מוסדות חינוך טובים, בין אם זה להביא אומנים ביום העצמאות..

אבל הדברים שהכי חשובים לתושבים בערים השונות אלו הם הניקיון העירוני וגינות המשחק. מבחינת ניקיון עירוני אין תושב שרוצה לגור בעיר מלוכלכת ולא נקייה, עיר מזוהמת מורידה גם את מחירי הדירות וגם איכות הסביבה תהיה אפורה ומלוכלכת, כזו שאף אחד לא ירצה לגור בסביבת הזבל או הלכלוך.

הדבר השני והחשוב גם הוא שילדיה השכונה והעיר יהנו מפארקים וגינות ייעודיות עבורם עם משחקים, פחים לילדים, ספסלים, מקום עם מסלולי ריצה ועוד.. חשוב לציין כי ראשי הערים עושים המון בכדי לרצות את תושבי העיר ובכדי לעשות זאת משקיעים מאמצים רבים בכל הפרטים שנרשמו למעלה.

רובי ונונו מציין כי בשבועות הקרובים יותקנו בפארקים המרכזיים בעיר ירושלים פחי אשפה במיוחד לילדים. פחי האשפה שיוצרו בפארקים כמו בגן הפעמון ובגן סאקר יעטו צורה של חיות צבעוניות כמו דולפין, צפרדע, ודב וזאת במטרה לעודד ילדים להשליך פסולת לפח ולא לזרוק על הרצפה.
בעירייה מציינים כי הפחים המעוצבים עשויים מחומר ידידותי לסביבה.
בשלב הראשוני יותקנו 14 פחים מעוצבים והעלות הכוללת של הפרויקט עומדת על סך של כ-40 אלף שקלים.
הפחים עשויים מחומרים ממוחזרים ומותאמים במיוחד לגובהם של ילדים. יש לציין כי הפחים צבועים בחומר מיוחד שאינו רעיל ומעוצבים ללא קצוות חדים.
ראש העיר הקודם של ירושלים מר ניר ברקת סיפר על הפחים ועל איכות החיים בעיר: “ירושלים שמה את המשפחות הצעירות ואת ילדיהן בסדר עדיפויות גבוה. אנו פועלים לשדרוג גני המשחקים בעיר במטרה להעלות את איכות החיים”.
בעירייה מוסיפים כי הפרויקט הוא חלק ממערך השדרוג כולל של 25 גני שעשועים בכל העיר בעלות כוללת של למעלה מ-12 מיליון שקל.
מלבד התקנה של פחי האשפה ומתקני משחק חדישים, ייחודיים ובטוחים, כללו עבודות השדרוג גינון נרחב, נטיעה ושתילה, פיתוח תשתיות ופיתוח מערכות השקיה.
התקנה של מתקני כושר ומתח לבילוי רב משפחתי, מעקות ומצעי גומי בטיחותיים. כמו כן, הותקנו ספסלים, הוסדרו שבילי גישה ונוספו פינות ישיבה מוצלות בעצים הטבעיים של הגן.

רובי ונונו
רובי ונונו