תפריט סגור

רובי ונונו – מה העתיד צופן לפחי האשפה?

רובי ונונו - כתבה על הפחים החדשים

כבר שמעתם על הפחים החדשים שיוכלו לומר לעירייה שהם מלאים ובכך להזמין פינוי? רובי ונונו מסביר כי פעולה זו תקטין באופן משמעותי את כמות משאיות האשפה על הכבישים ותפחית את כמות העובדים שצריכים להתעסק בפינוי אשפה..מדובר בחיסכון של מיליוני שקלים לעירייה ופעולה שתסב שקט סביבתי ותעלה את המודעות למיחזור. כמו כן, העובדה שהפחים יהיו גדולים במידה רבה מהפחים שיש היום וגם העובדה שהפחים יהיו עם מנגנון דחיסה אוטומטי תוביל למסקנה אחת והיא שצריך להעביר את פינויי האשפה העירוניים לפעם בשבוע במקום פעם ביום.

השלב הבא יהיה חיסול חדרי האשפה מחצרות הבתים ואיתם גם מכונות האשפה המטרטרות. עסקת חבילה, שתחזיר את השקט והניקיון לבתים.
חסל סדר אשפה מעל המדרכות. במקום זאת יהיו פחים טמוני קרקע שמיובאים ממתקנים אירופיים. פחי אשפה של 3000-5000 מטר מתחת לאדמה שישאבו באמצעות מערכת שאיבת אשפה בדרכים כאלו ואחרות.
רק חלק קטן יראה מעל פני השטח ורוב הקיבולת האדירה תוטמן מתחת הריצוף. לא יהיה שינוי בגובה פני השטח ומעבר לפן האסטתי המעבר למיכלים במקום פחים יוזיל לעיריות עלויות רבות.
רובי ונונו מעלה את הטענה הבאה: “אני מאמין שבעוד 20-30 שנה מהיום לא יהיו משאיות אשפה מסתובבות ברחובות ומותירות שובלי ריח ושאריות מרגיזות. המשאיות הבודדות יגיעו אחת לכמה שבועות אל מתקן השאיבה המרכזי המרוחק מבתי המגורים ויאספו ממנו את האשפה שתמוחזר באופן אוטומטי, אומר רובי ונונו.
בטווח הרחוק יעלה לעיריות לפנות אשפה חצי מחיר מהיום, שכן במקום לפנות כמה פעמים בשבוע יצטרכו להגיע על בסיס חד שבועי בלבד.
מערכת השאיבה הפניאומטית תותקן במרחק 2 קילומטר מכל בית ומרכז שאיבה ישאב את האשפה באמצעות צינור שיולבש מחוץ למכונה. המערכת הזו עובדת כבר מעל 10 שנים בעולם וכיום עובדים עליה גם בארץ בפרויקטים דומים, בייחוד בבנייה חדשה. בתוך שנתיים ניתן להחזיר את ההשקעה הזו המחסלת את פחי האשפה הרגילים מעל פני השטח ועימם המפגעים הנלווים בדמות חתולי רחוב ועכברים.