תפריט סגור

רובי ונונו : קרית גת מתחדשת

טמוני הקרקע המתקדמים בעולם – גם בקרית גת בסיוע של חברת ר.ג.א. הנמצאת בבעלותו של רובי ונונו (רוברט ונונו)

מהנדס העיר קרית גת משה יצחק סיפר כי התרשם מהטכנולוגיה המתקדמת של המוצר וכחלק ממהלכי הטמעת המיחזור וההתייעלות האנרגטית בעיר החליט להציב מתקנים יחודיים אלה ברחבי העיר, תחילה באזורי מסחר ,מתחמי ותעשייה ומוסדות מרכזיים ולאחר מכן גם במתחמי מגורים.

בעולם הותקנו מעל ל – 23,000 יחידות בכל העולם במקומות יוקרתיים כגון הפארק האולימפי החדש בריו דה ג’ניירו בברזיל ובעשרות ערים במדינות ברחבי העולם.
הפטנט הוא בעלות של היצרן הפורטוגלי אך לפחות 50% מהמוצר מיוצר בישראל!   מיכלים טמוני קרקע אלו הינם יוצאי דופן מבחינה אסתטית. ע”פ רובי ונונו, בארץ מיכלים אלו מותקנים בהצלחה מזה כשנתיים באזורי תעשייה, שכונות מגורים ופארקים בערים כגון ראשון לציון, רמת גן, רמלה, חדרה ועכשיו גם  בקריית גת.
כאמור, בימים אלה נערכת עיריית קרית גת למהפכת הפרדת האשפה הביתית לשני זרמים ,מערך הדורש היערכות לוגיסטית מורכבת ואשר יחל להיות מוטמע כבר בשנה הקרובה באופן הדרגתי. מדובר במיכלים בנפח של שלושה קוב או של חמישה קוב אשר עשויים מפלסטיק ונמצאים 100% מתחת לפני האדמה. מיכלים אלה משתלבים באופן הרמוני עם הסביבה והינם בעלי תווי תקן אירופאים מחמירים.
רובי ונונו: פח אשפה
רובי ונונו: פח אשפה

היתרון הגדול של מיכלים אלה על פני מיכלים אחרים הקיימים בשוק הם:

  1. רובי ונונו מסביר כי החלק הפנימי עשוי מפלסטיק קשיח שהינו אידיאלי לאגירת אשפה ולא יתכנו תופעות של קורוזיה שתגרום לנזק לגוף הטמון.
  2. המיכלים הינם קלי משקל מה שמאפשר לכל משאית פשוטה לפנות את האשפה הנאגרת בתוכם – יתרון זה מאפשר לרשות המפנה להשתמש במשאיות קלות משקל לחיסכון בעלויות דלק.
  3. מניסיון של היצרן לאורך של 15 שנה עולה כי בגלל המנגנון הפשוט ממנו מורכב הטמון (מיכל בטון, תא פלסטיק ומכסה עם תא לקליטת אשפה מנירוסטה) אין בגינו כל עלויות תחזוקה.
  4. לטמון יש תעלה אינטגראלית לאיסוף נוזלים – מה שמונע את הצפת תא הבטון במי גשמים במהלך החורף – חסכון של עשרות אלפי שקלים לרשות.
  5. לטמון יש פס איטום מגומי בחלקו העליון מה שמונע יציאת ריחות רעים למרחב הציבורי.
  6. הטמון ידידותי לסביבה ואין כל חשש לזליגה של תשטיפים לתוך מי התהום.