תפריט סגור

רוברט ונונו – גיר אוטומטי מבורך

כתבה של רוברט ונונו

עבודת המראות האינסופית של חברת ר.ג.א. בבעלותו של רוברט ונונו היא בכדי לוודא שגם הפועלים והציוד הם לא מפגע תעבורתי. יוסי, עובד בניקיון עירוני של חברת ר.ג.א מסביר “שלא אעכב אנשים שנוסעים בכביש מאחוריי”. הוא אומר. ואכן, בנסיעה האיטית, שיורדת לכדי שלושה עד חמישה קילומטר לשעה, כשרגלו של יוסי על דוושת הבלם, משתרכת לעיתים שיירת כלי רכב שיוצרים פקק מאחורי משאית הטיאוט ברחובות הצרים בעיקר או רחובות חד סיטריים ויוסי אכן מקפיד לסטות הצידה כמה שהוא יכול בכדי שהוא יוכל לאפשר לפקק להשתחרר ושרכבים יעקפו אותו. כמו כן בטיחות היא דבר חשוב והכרחי ולכן תמיד אנו מקפידים על מבטים למראות ומבט למברשות המסתובבות הבולטות החוצה מהכלי כ-40 סנטימטרים בכדי שהוא יהיה מוכן להכניס אותן פנימה בכל רגע נתון כי יש נהגים שאין להם סבלנות והם נוסעים שהמברשת פתוחה ועלולים לפגוע במברשת. אך יוסי מציין כי רוב הנהגים מגלים אורך רוח ומתאפקים “יש בודדים שצופרים, ברוב המקרים אנשים מבינים שאני בדיוק כמוהם בא לעבודה ולא לשחק או לעכב אותם בכוונה..בסופו של דבר אנו מנקים את העיר שלהם וזו עבודה לא פשוטה. כשיוסי נדרש לנסיעה לאחור מופיעה תמונת מצלמת הרוורס על גבי מראות האמצע שבתא הנהג ועניין זה חיוני מאוד בעבודה זו.
קופסת פיקוד גדולה ועתירת מתגים וכפתורים קבועה לשמאלו של יוסי, ואצבעותיו שולטות בכל פעולות המכונה. אם זה הפעלה וניתוק של מערכת המים, המברשות ומערכת הזיקה או שליטה על כמות מים למתזים, על גודל פתח היניקה והצד שזו מתבצעת, מהירות סיבוב המברשות, כיוון הסיבוב שלהן והלחץ שהן מפעילות על פני הכביש ועוד שלל פונקציות מגוונות.

רוברט ונונו - כתבה
רוברט ונונו – כתבה

וכשיד שמאל עסוקה במתגי הפיקוד, יד ימין מופקדת על ההיגוי תוך שהיא אוחזת בתפוח ההגה החיוני.
“בלי התפוח אי אפשר לעבוד באוטו כזה” אומר רוברט ונונו, האיסוזו מצוידת בגיר אוטומטי וזהו עניין שמקל מאוד על החיים של הנהגים והעובדים בשטח. משאית הטיאוט הקודמת הייתה ידנית ועכשיו הם לא צריכים ללחוץ על הקלאצ’ וכל פעם להכניס ולהוציא בשילוב גז וברקס, עכשיו זה פשוט וקל לנהיגה ותפעול.