תפריט סגור

רובי ונונו – הכירו את ה”גרניק”

ניקיון עירוני עם איסוזי / רוברט ונונו

רובי ונונו מציין כי גרניק, מגיע עם הצינור שלו עד חמישה עשר מטרים מהמשאיות והוא מותקן על גלגלת המחוברת אל זרוע רב כיוונית על גג המכונה שם נמצא מתקן השטיפה בלחץ. הזרוע מאפשרת עבודה ב-360 מעלות סביב הרכב ומיקומה הגבוה מאפשר הגעת הצינור מעל גגות כלי הרכב החונים ושאר מכשולים החוצצים בין המשאית למייג’ור. מייג’ור דוחף את הלכלוך על ידי התזת אוויר ומים בלחץ גבוה אל מרכז הכביש או לשפת המדרכה אם אין רכבים חונים. רוברט ונונו מציין כי כל העיקרון הוא לדחוף את הלכלוך הנמצא בשטח.
רסס המים שעובד במקום למעשה לוכד את האבק המתרומם ומנחית אותו על הקרקע, הגרניק מחליף את המפוח וכאן הבשורה הגדולה עבור התושבים. כלים מדור קודם נעזרו בעובד עם מפוח עם אבק, עם אבק שהתאבך ורעש מטריד.
רובי ונונו מציין ” לפני שנה יצא חוק שאסור להפעיל מפוח בגלל שהוא עושה אבק, הגרניק עובד על אוויר ומים ולא עושה אבק”.
גם פעולת המברשות במשאית הטיאוט מלווה בהתזת מים ממתזים וכך גם הפעולה לניקוז. הכל בכדי לא להעלות אבק לפני השטח.
כוח השאיבה של מכונת BROOK SL140 המורכבת על איסוזי הוא כזה שהלכלוך פשוט נכנע ללא קרב ונבלע פנימה אל תוך מיכל נירוסטה בין 4 אלף ליטה. פסולת שולי הכביש והמדרכות היא מגוונת אם כי עיקרה הן שקיות מניילון, ניירות, עלים, פירות מהעצים וכו’..לפעמים גם יש פגרי חיות כמו חתולים וכלבים ואלו נשאבים אחר כבוד אל תוך המיכל.
זרדים וענפים מסבים כאב ראש בשל נטייתם להתקע ולסתום את היונק ולכן העובדים נמנעים מהם ומשאירים אותם למשאית הגזם לאיסוף מהיר.

רוברט ונונו - מנקים את העיר עם איסוזו
רוברט ונונו – מנקים את העיר עם איסוזו

ע”פ רוברט ונונו יש מקרים מסוימים בהם מכוניות חונות זוכות לשטיפה קלה מהגרניק שבידי מייג’ור לאחר שהשטיפה סביבן העלתה שרידי לכלוך שנצמדו אל גוף הרכב. שהאורח לא יגיד שלכלכלו לו את האוטו אנו מקדישים עוד כמה שניות או דקות שיהיה מבסוט ושאנו נהיה מבסוטים.
אם יש רחוב שמוכר כבעייתי מבחינת לכלוך זה רחוב עוזיאל בין שדרות ירושלים וחיבת ציון ברמת גן. יש שם המון עצי פיקוס ונשורת ופרי שנדבק. העבודה שם היא קשה מאוד אבל עם הציוד המתקדם של חברת ר.ג.א. אנו מתגברים גם על זה.